Spolupracující roboty HCR v letecké výrobě s extrémními požadavky na přesnost

Marketing 7. 2. 2020

Průměrný cestující si při usazení ve svém sedadle před odletem pravděpodobně neklade otázku „Kdo postavil tohle letadlo?“

Odpověď je také mnohem složitější, než otázka.

Většina lidí slyšela o Boeingu nebo Airbusu.

Nicméně za těmito známými výrobci je celá řada dalších společností, které vyrábí nezbytné součástky a komponenty, bez nichž by se letadla na ranvej vůbec nedostala.

Hanwha Aerospace je rychle rostoucí globální leader v leteckém průmyslu. Spoléhají se na něj přední letecké společnosti pro jeho mimořádnou technologickou zdatnost a přísnou orientaci na kvalitu.

Důležitý partner předních leteckých společností

Hanwha je více než tři desetiletí dodavatelem a partnerem předních tří světových výrobců leteckých motorů – General Electric (GE), Pratt & Whitney a Rolls-Royce.

Jako znamení velké důvěry vstoupila v roce 2015 a 2016 společnost Pratt & Whitney s Hanwhou do programu sdílení rizik a výnosů (RSP). Se společností GE uzavřela Hanwha v roce 2019 smlouvu v hodnotě 300 milionů dolarů na dodávku klíčových komponent pro nejpokročilejší typ motorů GE9X. Ve stejném roce prohloubila společnost Rolls-Royce svůj vztah s Hanwhou, jedním z jejích TOP10 dodavatelů. Nyní je členem Rolls-Royce „Life of Engine“ programu, v jehož rámci poskytuje špičkové komponenty pro turbínové motory řady Trent.

Automatizace jako příprava na budoucnost

V leteckém průmyslu je jen velmi malý prostor pro chyby. Společnost Hanwha Aerospace tedy ve svém stěžejním výrobním zařízení v Jižní Koreji investovala 85,4 milionu dolarů do výstavby inteligentní továrny o rozloze 11 000 m². Všechny automatizované systémy v této inteligentní továrně umožňují zaměstnancům pracovat efektivněji, přesněji a zároveň umožňují ještě přísnější kontrolu kvality.

Vysoce automatizovaná a inteligentní továrna je součástí dlouhodobé strategie společnosti Hanwha, která má v úmyslu zajistit, aby její výrobní kapacity zůstaly na špičce i po třiceti nebo čtyřiceti letech.

Tato prostorná, jasně osvětlená inteligentní továrna funguje také jako ukázka technologických možností společnosti Hanwha. Až po okraj je naplněna automatizovaným zařízením, zastávající velkou část práce, která se uvnitř odehrává.

Robotické rameno přesně ořízne přebytečný kov z vnitřního pouzdra motoru

Všude po továrně naleznete neúnavně pracující kolaborativní roboty HCR, kteří mohou pracovat bezpečně v prostoru s lidmi. Systematicky pracují u regálů plných čerstvě vyfrézovaných komponentů pro letecké motory, přičemž každý z nich dále precizně zpracovávají.

Výrobní systém monitoruje a udržuje v chodu více než 80 různých high-tech zařízení, včetně inteligentních továrních AGV a chytrých robotů zodpovědných za montáž, broušení a svařování, aby byla zajištěna konzistentnost výroby.

„Komponenty, které vyrábíme, musejí bezchybně fungovat při teplotách vyšších než 1400 stupňů Celsia. U některých z těchto komponent je míra chyby jeden mikron. Pro srovnání, lidské vlasy mohou mít tloušťku od 30 do 100 mikronů, “ vysvětluje generální ředitel Hanwha Aerospace.

Hanwha Aerospace

Hanwha Aerospace zahájila svou činnost v roce 1977. Vyrábí letecké motory a filmové kamery a je součástí Hanwha Group.

Zdroj: Hanwha.com

Více z blogu

Ukázka automatizovaného čištění po svařování pomocí spolupracujícího robota HCR-5

Podívejte se na ukázku automatizovaného čištění po svařování pomocí spolupracujícího robota Hanwha HCR-5. Hanwha se díky svým inovativním řešením etablovala jako lídr na trhu automatizace svařování. Spolupracující roboty Hanwha však vynikají v celé řadě dalších úkonů i celých procesů.

20. 7. 2020 Číst

HCR CZECH běží dál

I přes probíhající omezení kvůli pandemii nadále poskytujeme veškeré naše služby. Provádíme integrace, simulace robotizovaných procesů a další požadavky klientů řešíme formou online komunikace. Přijali jsme však taková opatření, abychom chránili své zákazníky, partnery i kolegy. Pro maximální bezpečí používáme samozřejmě ochranné prostředky, dezinfekce a v maximální míře pracujeme vzdáleně. Všechny naše rozpracované projekty však […]

27. 3. 2020 Číst

HCR pomáhají v boji proti koronaviru COVID-19

Zatímco v Číně se již situace zlepšuje a ve Wu-chanu dnes nebyl hlášen žádný nový případ, v Evropě bohužel zažíváme nelehké chvíle. Jižní Korea, kde společnost Hanwha sídlí, má kromě Číny nejbohatší zkušenosti v boji proti viru Covid-19. A nyní se do boje zapojila také robotika. Korejská vláda nasadila řešení s roboty HCR do významných […]

19. 3. 2020 Číst

Školení na roboty Hanwha

Na školení robotů HCR představujeme prostředí pro jejich ovládání, základy programování s praktickými ukázkami, koncové nástroje a další podle individuálních potřeb. Máme však připraveny také video kurzy, které jsou k dispozici zdarma na našem webu. Díky intuitivnímu grafickému prostředí s návodnými ikonami a časovou osou je programování opravdu snadné – přesvědčte se sami.

24. 2. 2020 Číst

Konference Trendy v robotizaci: ROBOTY 2020

Zveme vás na největší konferenci o průmyslové robotice v ČR – Trendy v robotizaci, zkráceně ROBOTY, která se koná 28.-30. ledna v Brně. Kromě ukázky novinek z oblasti robotiky se bude konference v rámci odborné sekce věnovat také otázkám zavádění robotů, vlivu na zaměstnanost, či reálným aplikacím ve výrobních provozech. Na konferenci uvidíte v akci také […]

24. 1. 2020 Číst

Ohlédnutí za setkáním partnerů Hanwha na Modré

V minulém týdnu se konalo setkání partnerů a integrátorů značky Hanwha – HCR CZECH. Nedílnou součástí tohoto osobního setkání byly workshopy nejen k samotným robotům, ale také k dalšímu souvisejícímu příslušenství a ukázka gripperů k robotům. Děkujeme všem za aktivní účast a těšíme se na další setkání.

21. 1. 2020 Číst

Máte zájem nebo se jen chcete na něco zeptat?

Ozvěte se nám +420 775 852 951 Všechny kontakty